• Lekcja poza murami szkoły

• 24 kwietnia uczniowie klas VI-VIII opuścili szkolne mury, by realizować podstawę programową w sposób praktyczny.

Pierwszym punktem naszych zajęć był Jarosław. To XIV-wieczne miasto tak mocno wzruszone było mogąc nas witać w swych podwojach, że musieliśmy chronić się pod parasolami. Celem naszej eskapady była trasa podziemna, która jest jedną z najstarszych w Polsce. Wyczerpujące opowieści przewodników wzbogaciły wiedzę na temat tego jakże ciekawego i pięknego miasta.

W kamienicy Attavantich znajduje się nie tylko Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, lecz także galerie sztuki. Uczniowie wraz z opiekunkami (p. dyrektor Renatą Palińską, p. Kingą Nalepą-Piątek i p. Anną Sochacką) mieli okazję podziwiać przepiękne prace pana Wacława Kochanowicza, które urzekły nas swoja nastrojowością i niepowtarzalnym klimatem.

Opuściwszy Jarosław, udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury w  Przeworsku, by obejrzeć sztukę Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”, którą przygotował wrocławski teatr „Artenes”. Nasi uczniowie udowodnili, że kultura osobista i szacunek dla gry aktorskiej nie jest dla nich pustym frazesem. Kochani Rodzice! Możecie być dumni ze swoich pociech. Zdali egzamin celująco!

Spektakl był ostatnim punktem naszej wycieczki. Znużeni, lecz nie przemęczeni, powróciliśmy do Nowosielec.

• POWIATOWE ZAWODY W BADMINTONA

• W piątek w ZSZ w Przeworsku odbyły się powiatowe zawody badmintona. Wzięło w nich udział 20 drużyn chłopców i dziewcząt. Nowosielce reprezentowały dwa zespoły. Lepiej zaprezentowały się dziewczynki, które zajęły 4 miejsce! Jednym i drugim należą się ogromne brawa za walkę i determinację!

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

26 kwietnia 2024r. uczennica klasy V Anna Zmora zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w grupie II.

Eliminacje zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Zarzeczu, gdzie Ania w pierwszym etapie rozwiązała test składający się z 40 pytań, a następnie w pięknym stylu odpowiedziała na pytania komisji przed zgromadzoną publicznością.

Serdecznie gratulujemy Ani, ponieważ 17 maja 2024r. będzie reprezentowała Szkołę Podstawową w Nowosielcach, Gminę Przeworsk oraz Powiat Przeworsk w etapie wojewódzkim w Sanoku.

Z trudną tematyką przeciwpożarową zmierzyła się też Maja Mroszczyk z kl. IV, która godnie reprezentowała naszą szkołę.

Brawo dziewczyny!!!

Serdecznie dziękujemy również prezesowi OSP Nowosielce Panu Robertowi Superson za bezpieczny transport.

• Konkurs Recytatorski "Strofy mi bliskie"

• Z radością informujemy, że Miłosz Hawer, uczeń klasy V, zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Strofy mi bliskie". Wiersz o tematyce ekologicznej, nawiązujący do hasła tegorocznej edycji-Nasza ziemia, nasz dom-pięknie wybrzmiał🙂
            Gratulujemy Miłoszowi👏 i życzymy dalszych sukcesów 😊

• Konkurs piosenki

• Uczennica naszej szkoły, Julia Lonc, zdobyła I miejsce w Konkursie Piosenki o złoty klucz do sławy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs piosenki

• W dniu 18.04.2024 Antonina Śliwa, uczennica klasy 5, zdobyła wyróżnienie w konkursie piosenki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia.

• Konkurs piosenki

• W dniu 18.04.2024 Hanna Hawer uczennica klasy 3 brała udział w konkursie piosenki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia gdzie zdobyła 1 miejsce. 🥇🎤 Dzień wcześniej 17.04. Hania również brała udział w konkursie piosenki "O złoty klucz do sławy" w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

• Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia

• W 2024 roku obchody Światowego Dnia Zdrowia są organizowane pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”.
            Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.
            W naszej szkole przede wszystkim skupiliśmy  się na zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.
            W tym dniu odwiedziły nas Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku, które spotykając się z kolejnymi klasami odbyły pogadanki na temat higieny ciała, zasad zdrowego odżywiania oraz szkodliwego wpływu na nasze zdrowie substancji uzależniających w tym głównie napojów energetycznych. Ponieważ podstawą zdrowego odżywiania są warzywa i owoce uczniowie kl. 4-8 przygotowali pyszne wiosenne sałatki warzywne i owocowe, które wzięły udział w szkolnym konkursie sałatkowym. W wyniku konkurencji z 12 przygotowanych zestawów uczniowie na drodze głosowania wybrali najpyszniejsze dania. Również najmłodsi uczniowie próbowali swoich sił w kulinarnych warsztatach przygotowując ze swoimi wychowawczyniami wiosenne, zdrowe kanapki. Nie zabrakło wiosennych przysmaków tj.: rzodkiewki, pomidorki, szczypiorek, truskawki i mnóóóóóstwo zielonego. Warzywa układały się w ciekawe wzory, będące wynikiem zaangażowania i fantazji naszych uczniów.
            Na okoliczność obchodów  Światowego Dnia Zdrowia została wystawa z prac naszych uczniów pt.: „CO MOGĘ ZROBIĆ DLA SWOJEGO ZDROWIA?”. Najciekawsze i najestetyczniejsze prace zostały docenione w formie dyplomów i drobnych upominków.
            Na ten dzień i kolejne dni w roku wszystkim życzymy ZDROWIA!