• SPOTKANIE WIGILIJNE

• W czwartek 21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. W ten świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas I-III, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali przedstawienie na podstawie filmu ,,Święta Angeli”, a następnie recytowali świąteczne wiersze przeplatane kolędami.
            W dalszej części Pani Dyrektor Renata Palińska przypomniała historię związaną z tradycjami i symboliką bożonarodzeniową oraz złożyła świąteczne życzenia. Następnie odczytała ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, po czym odmówiliśmy modlitwę i dzieliliśmy się opłatkiem. W czasie wspólnej wieczerzy delektowaliśmy  się potrawami przygotowanymi przez rodziców.
            Wszyscy spędziliśmy ten dzień w miłej świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

• „Wiersze pod choinkę”

• Nasze uczennice: Kasia Kiszka, Andrea Futoma i Karina Futoma wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiersze pod choinkę"🎄
            Dziewczyny pięknie zaprezentowały swoje utwory😊 Gratulujemy👏

• Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

• III m-ce  w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w kategorii klas IV-VI.
            Wielkie Brawa i gratulacje dla naszej drużyny chłopców w składzie: Michał Kupiński, Emil Pęcek, Oskar Kłos, Hubert Curkowicz, Filip Kłos, Adrian Wołowiec, Ksawery Mroszczyk i Tymoteusz Szal, którzy wywalczyli miejsce na podium.
            14 grudnia w Rozborzu zmierzyły się ze sobą drużyny z Urzejowic, Rozborza, Nowosielec, Świętoniowej, Grzęski i Mirocina. Mecze rozgrywane systemem "każdy z każdym" pokazały kunszt gry, taktykę a przede wszystkim ogromne serducho najmłodszych zawodników.

Cieszymy się, dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy. Byliście super!!!

• Mikołajkowa uczta

• W piątek 08.12.2023r. uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawczyniami wyjechali do Rzeszowa. Celem naszej wycieczki była wizyta w teatrze Maska. Spektakl "Opowieść wigilijna" podobał się wszystkim. Wychodzący z sali teatralnej uczniowie nie mogli uwierzyć, że czas im tak szybko upłynął.
            Kolejnym punktem naszej eskapady było kino Helios. Pozostaliśmy w klimacie wrażeń teatralnych, bowiem film "Życzenie" podkreślał siłę i moc marzeń, pragnień człowieka, budowania własnej wartości.
            Na zakończenie, gdy pragnienia duchowe zostały zaspokojone, nadszedł czas, by zaspokoić pragnienia bardziej przyziemne. Wszyscy z ochotą ruszyli do McDonald's, by i żołądek nie czuł się pokrzywdzony.
            Pełni wrażeń wróciliśmy do Nowosielec.

• Mikołajkowy wyjazd klasy 8

• Mikołajkowy wyjazd klasy 8 z wychowawcą Przemysławem Laskiem do Hadel Szklarskich dostarczył mnóstwo emocji, dobrej zabawy i pełnych brzuchów 🤪🤪

Dzieci miały możliwość jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku, gry w kręgle, a na koniec odbyły się warsztaty pizzy!!!

Każde dziecko zjadło to co sobie przygotowało 🍕🍕🍕

Oby więcej wspólnych wyjazdów, zabawy i integracji.

• W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• W Polsce 6 grudnia to data, kiedy daje się prezenty na Mikołaja. Jest to dzień tradycyjnie obrany za dzień śmierci katolickiego świętego – Mikołaja, biskupa Miry – który według legendy rozdał cały swój majątek ubogim. Dziś wiedza o historycznym świętym Mikołaju stopniowo zanika.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły, których przygotowała Pani Elżbieta Sowa, za piękny występ i przypomnienie nam dlaczego ten dzień jest tak wyjątkowy.

• Zajęcia ekologiczno-pszczelarskie

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się zajęcia ekologiczno-pszczelarskie w ramach projektu „Wypaśnej edukacji” czyli Programu Podkarpackiego Naturalny Wypas. Uczniowie mieli okazję poznać zasady hodowli pszczół oraz dowiedzieć się jakie mają dla nas znaczenie. Dzieci wzięły też udział w konkurencjach zorganizowanych przez prowadzącego. Dziękujemy Panu Pawłowi Dzień za wspaniałe zajęcia dla uczniów z naszej szkoły.

• Światowy Dzień Walki z AIDS w Nowosielcach

• 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z AIDS. W naszej szkole uczniowie klasy VI i VII uczcili go wykonując plakaty. Na lekcjach biologii, godziny wychowawczej i WDŻ realizowali zagadnienia programu profilaktycznego, dzięki czemu zagrożenia, profilaktyka i ogólnie sam temat nie skrywa przed nimi większych tajemnic.