• II obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

          • W naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy w niezwykle uroczysty sposób Międzynarodowy Dzień Teatru. W ubiegłym roku przypomnieliśmy jego historię. W tym, korzystając z okazji zbliżających się świąt, zaprezentowaliśmy MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ, czyli średniowieczny dramat liturgiczny. Aktorami byli uczniowie klasy VII i sześcioro ich młodszych kolegów z klasy VI. Zarówno gra młodych aktorów, jak i anielskie głosy Julii i Zosi w pełni zasłużyły na brawa publiczności. Nad całością czuwała pani Anna Sochacka, zaś wspaniale przygotowane kostiumy były dziełem pani Agnieszki Pieczek.

          • „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 13 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły w składzie Maja Mroszczyk, Anna Zmora, Michał Kupiński i Zofia Chmielecka reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pt. "Młodzież zapobiega pożarom".
            Uczennica Maja Mroszczyk zajęła I miejsce w kategorii klas I-IV, a Anna Zmora I miejsce w kategorii klas V-VIII.
            Naszej czteroosobowej drużynie dziękujemy za udział, a Mai i Ani serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie powiatowym.
            Panu Robertowi Supersonowi dziękujemy za transport 🙂

          • Dzień Liczby Pi

          • W dniu 14.03.2024 roku w naszej szkole ze starszymi klasami świętowaliśmy dzień liczby Pi. Odkrywaliśmy tajemnice tej niezwykłej liczby poprzez wykonywanie ćwiczeń, które sprawiły, że królowa nauk Matematyka stała się jeszcze bardziej interesująca.W dniu 14.03.2024 roku w naszej szkole ze  starszymi klasami świętowaliśmy dzień liczby Pi. Odkrywaliśmy tajemnice tej niezwykłej liczby poprzez wykonywanie ćwiczeń, które sprawiły, że królowa nauk Matematyka stała się jeszcze bardziej interesująca.

          • Rodzina Ulmów – wyniki konkursu

          • Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Historyczno-Plastycznego "Heroiczna postawa prowadząca do beatyfikacji – historia Rodziny Ulmów z Markowej". Zadaniem uczestników było wykonanie lapbooka przedstawiającego historię Wiktorii i Józefa oraz ich dzieci. Na Konkurs wpłynęło 39 prac (uczniowie klas 4-6 – 30 prac, uczniowie klas 7-8 – 9 prac) z pięciu szkół z terenu Gminy Przeworsk (SP Urzejowice, SP Mirocin, SP Chałupki, SP Rozbórz, SP Nowosielce). 

            Komisja Konkursowa w składzie: p. Sabina Południak – dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk, p. Katarzyna Rudnicka – kierownik Filii w Przeworsku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, ks. Jakub Sieniawski – powiatowy kapelan strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów. 

            WYNIKI KONKURSU

            Kategoria I (uczniowie klas 4-6):

            1 miejsce – Julia Panek, SP Rozbórz 

            2 miejsce – Karol Stępak, SP Rozbórz 

            3 miejsce – Amelia Wojtas, SP Rozbórz 

            Wyróżnienia:

            Miłosz Kubas, SP Nowosielce

            Kamil Kotliński, SP Mirocin

            Nikola Kędziora i Kacper Kędziora, SP Chałupki 

            Karolina Strama i Gabriela Rojek, SP Chałupki 

            Patryk Zieliński i Fabian Kuźniar, SP Rozbórz

            Amelia Pilawa i Izabela Czepiela, SP Urzejowice 

            Kategoria II (uczniowie klas 7-8):

            1 miejsce – Julia Orzechowska, SP Urzejowice

            2 miejsce – Anna Foremny i Emilia Pieczonka, SP Urzejowice

            3 miejsce – Milena Kotlińska i Kornelia Mazur, SP Mirocin 

            NAGRODĘ SPECJALNĄ Wójta Gminy Przeworsk otrzymał Igor Markowicz ze SP w Mirocinie.

            Organizatorzy gratulują nagrodzonym i dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do komisji oraz nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do wykonania tak atrakcyjnych i bogatych prac promujących historię Rodziny Ulmów.