• Ogólnopolski Konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

          • Informacja o XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
            Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik ogłasza XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i zaprasza najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w tym przedsięwzięciu.

            Honorowy Patronat nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udzielają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny sprawują: TVP 1, platforma informacyjna AgroNews.com.pl, dwutygodnik Agro Serwis, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny oraz Wieści Rolnicze – Portal dla rolników.

            Hasło jedenastej edycji cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci konkursu nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy
            i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych.

            Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

            Szczegóły w Regulaminie Konkursu

            Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu, otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

            Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju prosimy o kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskać można szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w Konkursie.

             

          • Jedz – na zdrowie!

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy czwartej naszej szkoły biorą udział w programie „Bieg po zdrowie”. To program, którego głównym celem jest uświadomienie sobie, jak wielkim zagrożeniem jest nikotynizm.
            Naszą drogę rozpoczęliśmy od propagowania zdrowego stylu życia. Ruch na świeżym powietrzu – to podstawa (nasze bałwanki).
            Drugim etapem jest propagowanie zdrowej żywności. Już w starożytnym Egipcie doceniano piramidę. Dla mieszkańców dorzecza Nilu była symbolem wieczności bądź bramą do życia wśród bogów. Tak jest i dzisiaj. My, co prawda, nie budujemy obiektów z bloczków kamiennych, lecz stawiamy fundament naszego zdrowia ze świadomego odżywiania się. Wszak wiadomym jest, że odpowiednio zbilansowana dieta jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.
            W ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy czwartej, zapoznali się z podstawowymi zasadami komponowania zdrowych posiłków w oparciu o wspomnianą piramidę. Efekt ich pracy? Przekonajcie się sami. Zdjęcia nie kłamią.

          • NASZ SPOSÓB NA ZIMĘ!

          •    Przez kilka lat z rzędu mieliśmy zimę – nie zimę. Przypadkowe opady śniegu, które równie szybko znikały, co się pojawiały, nie mogły zastąpić tego, co nazywamy „białym szaleństwem”. W tym roku przyroda przypomniała nam, jak pięknym może być biały świat. Przykryte śnieżnym puchem drogi, podwórka, drzewa i dachy, prezentowały obraz niczym z baśni Hansa Christiana Andersena. Nic więc dziwnego, że zamknięci w domach uczniowie postanowili wykorzystać wolny czas i połączyć przyjemne z pożytecznym. Oto galeria „ludzi śniegu” stworzonych przez kreatywną grupę naszych czwartoklasistów. Mamy nadzieję, że ich energia i zapał pobudzą innych naszych wychowanków do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

          • „Niech żyje bal!”

          • W piątek 05.02.2021 odbył się bal karnawałowy w klasie pierwszej. Wszyscy uczniowie byli pięknie przebrani w różnorodne stroje. Na powitanie wspólnie zaśpiewaliśmy naszą piosenkę powitalną „Wszyscy są, witam Was”, później dzieci bawiły się przy piosence „Bugi ługi”. Podczas balu zorganizowane były różne zabawy tj. kaczuszki, księżniczka i książę, limbo oraz wiele wspólnych tańców np. „Idziemy do zoo”, „Leci mucha w mucholocie”, „Chihuahua”. Odbył się również pokaz strojów karnawałowych. Każde dziecko przedstawiło swój strój i opowiedziało o nim. Od Rady Rodziców uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Naszym gościem była pani dyrektor Renata Palińska, która równie dobrze się bawiła. Na zakończenie dzieci zatańczyły wspólnie taniec „Chocolate”. Emocjom nie było końca! Uśmiech i radość malowały się na każdej buzi.

             

          • "Kredki dla dzieci z Czadu"

          • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się zbiórka dla dzieci z Czadu pod hasłem „Podaruj dzieciom kolorowe kredki”. Akcję przeprowadzono wśród najmłodszych uczniów. Zbiórka trwała do 4 lutego. Celem było zebranie jak największej ilości przyborów szkolnych, które będą wsparciem dla mieszkających w Afryce dzieci. Był to piękny gest wspólnoty – szkoły, który wywoła uśmiech, ubarwi świat i pomoże w edukacji. Tak niewielki wysiłek, ale potężne wsparcie dla potrzebujących – afrykańskich dzieci. Jest to ogromny dar serca.

            Julia K.
            Julia G.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          •    W czwartek 28 stycznia 2021r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość – pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Nowosielcach. Dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor Renata Palińska pasowała uczniów indywidualnie wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia każdy otrzymał dyplom, książkę oraz słodki upominek. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci naszej ”Dwudziestki Wspaniałych”. Życzymy im wszystkiego najlepszego, samych sukcesów oraz oficjalnie witamy w gronie uczniów szkoły.

          • PSTRYK PO SUKCES!

          •     Mimo niesprzyjających warunków wynikających z ograniczeń związanych z pandemią, nasi uczniowie odnoszą sukcesy i godnie reprezentują Nowosielce w konkursach na szczeblu powiatowym.
                 W październiku uczennice klasy VIIa wzięły udział w konkursie fotograficznym „POWIAT PRZEWORSKI JAKIEGO NIE ZNACIE”. Celem konkursu było rozbudzanie wśród młodych ludzi zamiłowania do małej Ojczyzny, jaką jest Powiat Przeworski oraz inspirowanie dzieci i młodzieży szkolnej do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Budowanie i umacnianie więzi w grupie, pogłębianie wzajemnych relacji oraz kształtowanie cech i postaw pożądanych w życiu społecznym młodego pokolenia. Popularyzowanie poprzez konkurs form aktywności ruchowej oraz uprawiania turystyki na terenie naszego powiatu.
               Uczennice wykonały przepiękne zdjęcia, które zostały należycie docenione przez jury. 6 listopada otrzymaliśmy wyniki: Julia Głąb zdobyła I miejsce, a Julia Kubas – III.
            Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy naszym wychowankom. Przede wszystkim dziewczętom należy się uznanie za zaangażowanie i chęć wykonania czegoś więcej niż obowiązki uczniowskie.
                   Gratulujemy także rodzicom, którzy musieli zaangażować się w realizację projektów swych dzieci.

                       

          • Informacja!

          • W związku z ROZPORZĄDZENIEM  MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
            z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.

            Informujemy, że od poniedziałku 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r. obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych. Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Nowosielcach przechodzą na naukę zdalną.

            Lekcje zdalne  będą odbywać się na platformie Microsoft Teams  zgodnie z obowiązującym planem lekcji.  

            Podczas lekcji jesteśmy punktualni, pytamy gdy czegoś nie rozumiemy, zgłaszamy się, informujemy
            o problemach, mamy ze sobą podręczniki, zeszyty, ćwiczenia, długopis oraz dobry humor.

            Szczegółowe informacje dotyczące logowania wychowawcy przesłali na dziennik elektroniczny.

             

            Dyrektor Szkoły
            Renata Palińska

          • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowej akcji – X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

            Akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach naszej szkoły wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Pamiętajmy, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

            Wszystkim dziękujemy za udział w akcji, gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożeniai zapraszamy do zabawy za rok!

          • Narodowe Czytanie

          • 8 września 2020 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Nowosielcach odbyło się Narodowe Czytanie. Został na nim przeczytany fragment „Balladyny”J. Słowackiego  przez panią dyrektor, panie polonistki, uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Występ zaczął się o godzinie dziesiątej, trwał około 40 minut. Przed przybyciem czytających zeszliśmy na dół, a następnie zajęliśmy wyznaczone miejsca. By zachować bezpieczny dystans w akcji uczestniczyły jedynie klasy starsze, czyli 6-8. Najpierw zaczął czytać pan wójt Daniel Krawiec, który odgrywał rolę księcia Kirkora. Pani dyrektor Renata Palińska wcieliła się w rolę królowej Goplany. Przedstawiony fragment opowiadał o królowej jeziora, która zakochała się w Grabcu. On jednak kochał Balladynę. Goplana przez swą zazdrość wmieszała się w ludzkie sprawy. Do chaty sióstr przyjechał książę Kirkor. Sługa Goplany- Skierka sprawił, że książę zakochał się w obu siostrach. By zostać żoną księcia dziewczęta musiały zbierać maliny. Wygrać miała ta, która zbierze więcej owoców.
            Dekoracja sali była uzupełnieniem treści czytanej lektury, a stroje lektorów stanowiły przysłowiową kropeczkę nad "i".                                                               
            Ten występ był bardzo ciekawy. Wszyscy odtwórcy wspaniale wczuli się w role. Przeczytany fragment bardzo zaciekawił zgromadzonych w sali uczniów. Po raz kolejny okazało się, że Narodowe Czytanie to inicjatywa, która wpływa na  rozwój wyobraźni i czytelnictwa wśród młodych ludzi.

             

            Julia K.

            Julia G.

          • WAKACYJNY ZAWRÓT GŁOWY!!

          • Wakacyjny zawrót głowy to projekt, który wystartował w sierpniu. Jego celem jest przybliżenie możliwości zaangażowania społecznego dzieci i młodzieży w działalność społeczną oraz propagowanie idei ekonomii społecznej.

            W celu urozmaicenia czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas wakacji w Gminie Przeworsk, zaplanowano warsztaty, na których będą podejmowane 4 tematy: czym jest ekonomia i ekonomia społeczna; jak zarządzać i oszczędzać; czym jest stowarzyszenie oraz wolontariat na przykładzie pracy z bezdomnymi. Atrakcją dla uczestników warsztatów będą smakołyki.

            Inicjatywa jest realizowana jest przez Grupę Inicjatywną Razem dla Dzieci, w ramach projektu „NAWIGATOR II - PROGRAM ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora Ekonomii społecznej w regionie, realizowanego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości Katarzyny Podraza.

             

          • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

          • 01.04.2020

            Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

             

            WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA W SZKOŁACH - od 9 do 14 kwietnia 2020r. -  informacja MEN. 

             

            Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

            Podstawy prawne:

            1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.
              z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3. 
            2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
            3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
              w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).
          • INFORMACJA!!

          •  

             

            Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa     SARS-CoV-2 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży.

            Zgodnie z rozporządzeniem i wytycznymi MEN wszystkie szkoły w tym Szkoła Podstawowa w Nowosielcach, od 25 marca  zobowiązana jest prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość.

            Wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach.

            W ten sposób realizowana będzie podstawa programowa z poszczególnych przedmiotów.
              

             Nauczyciele będą na bieżąco przesyłać  materiały, wskazywać możliwości samokształcenia, zadawać będą również zadania do wykonania  dla uczniów.

            Odesłane prace uczniów będą poddawane ocenie.
               

            Kontakt z uczniami i rodzicami będzie prowadzony za pomocą dziennika elektronicznego w szczególnych przypadkach poczty elektronicznej, Facebooka i Messengera.
               

            Rodzice i uczniowie, w razie wątpliwości i pytań,  mogą komunikować się z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny lub bezpośrednio mailowo, telefonicznie z wychowawcą lub dyrektorem.

             Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub mailowy ze szkołą (tel. 166404111 lub 694391435 – dyrektor szkoły, mail: szp_nowosielce@poczta.onet.pl)

             

             

            Dyrektor Szkoły

            Renata Palińska