• II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

• 30.05.2023r. W Mirocinie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod tytułem: Piosenka jest dobra na wszystko. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-VI.
            Hania Hawer z klasy II zaśpiewała  piosenkę z filmu ,,CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ- ,,Psia Kostka zajmując III miejsce, Miłosz Hawer z klasy IV zaśpiewał piosenkę zespołu ,,Kwiat jabłoni- Drogi proste otrzymując II wyróżnienie, Julia Lonc z klasy VI  zaśpiewała piosenkę Ewy Farny ,,Cicho zdobywając II miejsce. Zespół Wokalno-Instrumentalny wykonał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego ,,Opowiadaj mi tak" otrzymując II wyróżnienie.

• SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

• Dnia 29.05.2023 r. w naszej szkole gościliśmy Państwa: Klaudię i Macieja Fitałów – dietetyków Bonne Sante Przeworsk. Głównym celem prelekcji było edukowanie uczniów starszych i młodszych w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych.
            Spotkanie to dostarczyło uczniom wielu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące prawidłowego odżywiania. Było okazją do zweryfikowania własnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zasad właściwego żywienia.

• Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

•   19 maja 2023r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu zostały przeprowadzone eliminacje wojewódzkie 45 edycji OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”, w których Ania Zmora z klasy IV-tej zajęła V miejsce.

Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej przeprowadzany jest we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego w trzech grupach wiekowych. Rywalizacja jest przeprowadzona w formie testu pisemnego i finału ustnego.

Jest to dla nas ogromna radość, że w tak prestiżowym konkursie, Gminę i Powiat Przeworsk reprezentowała właśnie uczennica naszej szkoły wykazując się przy tym dużą wiedzą i znajomością tematu. Aniu, wszyscy Ci serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!