• „JĘZYKOMANIAK TO JA”

• 28 marca 2023 roku trzy uczennice klasy ósmej: Martyna Kokoszka, Kinga Truszkiewicz oraz Hanna Wilk wzięły udział w X Powiatowym Konkursie pt. „Językomaniak to Ja”, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Dwie uczennice napisały test z języka angielskiego i jedna uczennica test z języka niemieckiego. Dziewczynkom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły, a jednocześnie trzymamy kciuki za wyniki.

• POWITANIE WIOSNY

• 21 marca uczniowie naszej szkoły powitali piękną porę roku, jaką jest wiosna. Pomimo deszczowej aury na zewnątrz, w murach naszej szkoły zaświeciło słońce. Był to dzień bez plecaka. Uczniowie mieli możliwość przebrania się za wybrane przez siebie postacie. Poranne godziny minęły im na kibicowaniu kolegom i koleżankom podczas szkolnego turnieju piłki siatkowej. Po turnieju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój.

• AUDYCJA MUZYCZNA

• 14 marca w murach naszej szkoły odbyła się kolejna audycja muzyczna szkoły muzycznej YAMAHA. Gościem specjalnym był Pan Kacper Kaczor. Tematem przewodnim były instrumenty perkusyjne świata: flexatone, drewniany diabeł, bum rurki, czuringa, didgeridoo, konga, klawesyn, guiro, vibra, krowi dzwonek, bongosy kubanskie, kij deszczowy, bęben burzowy, agogo, gwizdek do samby, talerzyki tybetańskie, śpiewająca misa z Tybetu, żaba z Afryki oraz kalimba. Uczniowie poznali instrumenty pochodzące z Kuby, Meksyku, Brazylii, Tybetu oraz Afryki.

• Wycieczka do Warszawy dla uczniów Gminy Przeworsk

• Uczniowie najstarszych klas z terenu Gminy Przeworsk z najwyższą średnią ocen Szkoła Podstawowa w Grzęsce, Szkoła Podstawowa im. Świętego Brata Alberta w Studzianie, Szkoła Podstawowa Rozbórz, Szkoła Świętoniowa, Szkoła Podstawowa W Ujeznej, Szkoła Podstawowa w Nowosielcach, Szkoła Podstawowa im bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mirocinie oraz Szkoła Podstawowa w Urzejowicach  z Wójtem Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk Sabina Południak uczestniczyli w dniach 6-7 marca 2023 r. w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd sfinansowany został przez Posła Rzeczpospolitej Polskiej Piotra Uruskiego oraz z budżetu Gminy Przeworsk. Pierwszego dnia wycieczki uczniowie mogli zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy,  jak również Pałac Kultury i Nauki z wieżą widokowa. Czas wolny spędzili w znanej galerii warszawskiej Złote Tarasy. Nocleg oraz obiadokolacja czekały na nich w Karczmie pod Bażantem w Bramkach pod Warszawą. Następnego dnia, po śniadaniu,  uczniowie zwiedzali Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Była to bardzo ważna lekcja historii - przewodniczka w ciekawy sposób przybliżyła życiorysy wybranych sławnych Polaków, spoczywających tutaj, a także Polaków walczących w obronie naszego kraju. Pokazała groby najważniejszych polskich bohaterów narodowych,  żołnierzy niezłomnych, a także Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010. Następnym punktem zwiedzania było Stare Miasto: Zamek Królewski, Bazylikę Archikatedralna św. Jana Chrzciciela oraz Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem wycieczki był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie z przewodnikiem poznali najważniejsze pomieszczenia - mogli również uczestniczyć w części obrad sejmowych, które właśnie trwały. Ciekawą atrakcją był obiad w sejmowej restauracji. Była to bardzo udana wycieczka, z bardzo ciekawymi miejscami - na pewno na długo zostanie w pamięci.