• ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ....

• Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje nastrój przepełniony rodzinnym ciepłem i radością. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku zapragnęli uczcić to święto.
            22 grudnia 2022r. każda klasa zasiadła wraz ze swoim wychowawcą do wigilijnego stołu. Wigilie klasowe wprowadziły nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

• SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

• 16 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedził pszczelarz z pasieki IMAGO. Podczas spotkania z pszczelarzem dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się osoba wykonująca ten nietypowy zawód. Była to również wspaniała okazja, żeby dowiedzieć się wiele ciekawostek o pszczołach i ich zwyczajach. Poznaliśmy produkty wytwarzane przez pszczoły i wykorzystywane przez człowieka. Uczniowie wykonali samodzielnie świeczki z wosku pszczelego. Chętne osoby mogły zakupić sobie słoik miodu.

• MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY ÓSMEJ

• Jak co roku, dnia 6 grudnia, Święty Mikołaj przynosi prezenty dla grzecznych dzieci. W tym roku uczniowie naszej szkoły świętowali mikołajki na wycieczkach klasowych. Ósmoklasiści wybrali się pociągiem na wycieczkę do Rzeszowa. Atrakcje były iście mikołajkowe.

Filharmonia Podkarpacka ugościła nas koncertem „Christmas Party”. To wyjątkowe wydarzenie wypełnione było najsłynniejszymi utworami bożonarodzeniowymi. Do świata pełnego radości i świątecznego wytchnienia zabrały nas gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej: Mietek Szcześniak i Ania Serafińska  oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Podczas zwiedzania Rzeszowskich Piwnic poznaliśmy średniowieczny Rzeszów w rozmaitych odsłonach, zmieniający się wygląd miasta, Rynku, zamku. Jakie zawieruchy wojenne przetoczyły się przez miasto? Przed kim i jak bronili się jego mieszkańcy? Jak żyli i czym zajmowali się rzeszowscy rzemieślnicy i kupcy? Tego dowiedzieliśmy się wysłuchując opowieści przewodnika, odwiedzając wirtualne warsztaty rzemieślników, sklep kolonialny z  egzotycznymi jak na owe czasy przyprawami, bawiąc się w trakcie quizów tematycznych i gier zręcznościowych.

Mimo różnorodności atrakcji tego dnia, najcenniejsza była wspólna zabawa, możliwość spędzania czasu wśród przyjaciół oraz wszechobecna tego dnia  mikołajkowa atmosfera.

Zapraszamy do fotorelacji.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

• Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały nie tylko najmłodsze dzieci, ale również i starsi uczniowie. Cóż to była za radość i jakie emocje… Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GMINIE PRZEWORSK

• Tradycją się stało, że Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedza dzieci z terenu naszej gminy. W tym roku zabawa mikołajkowa odbyła się 6 grudnia w Ujeznej.
            Wybrani uczniowie naszej szkoły z klas 2-6, pod opieką Pani Jadwigi Wilk, z niecierpliwością wyczekiwali na przybycie przemiłego gościa, a gdy się już pojawił opowiadali o swoich marzeniach, śpiewali, recytowali wiersze oraz robili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.
            Organizatorem spotkania mikołajkowego był Wójt Gminy Przeworsk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku. Natomiast współorganizatorem Centrum Integracji Społecznej w Przeworsku.

• Pracowity dzień świętego Andrzeja

• Nie wszyscy andrzejki spędzali na wróżbach. Dwoje uczniów naszej szkoły 30.11.2022r. wraz z opiekunem, panią Anną Sochacką, odwiedziło Łańcut, by stanąć w szrankach recytatorskiego konkursu „Kiedy myślę Ojczyzna...”. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe – klasy IV-VI i VII-VIII. Pierwszą kategorię godnie reprezentował Michał Kupiński, zaś starszą grupę Hanna Wilk. Tym razem laur zwycięstwa nie przypadł nam w udziale, lecz zdobyte doświadczenie i podarunki otrzymane z rąk sponsorów (m.in. burmistrza miasta Łańcuta) osłodziły i wynagrodziły trudy przygotowań.

• AUDYCJA MUZYCZNA

• 29 listopada odwiedzili nas nauczyciele szkoły muzycznej YAMAHA, pan Krzysztof Kasprzyk i pani Kamila Mokrzycka. Tym razem poprowadzili zajęcia aktorskie dla dzieci.