• Wraz z królami witamy w Nowym Roku!

• Rok 2023 zaczęliśmy z przytupem! Możemy wręcz powiedzieć, iż po królewsku, bowiem uczestniczyliśmy w uroczystym orszaku zorganizowanym z okazji Święta Trzech Króli. Szczególnie zaangażowanymi byli uczniowie klasy V, którzy pod okiem pań (A. Sochacka i K. Nalepa - Piątek) przygotowali z tej okazji przedstawienie. Oczywiście nie można tu pominąć chóru (pod wodzą pana Tadeusza), który wokalnie dzielnie wspierał młodych aktorów.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 4 stycznia 2023r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. I-III oraz IV-V. Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególną uwagę zwrócił na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

• „WIEDZA RATUJE ŻYCIE”

• W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 9 grudnia 2022 odbył się szkolny konkurs, pt.: „Wiedza ratuje życie”. Celem konkursu było: podniesienie wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie postawy tolerancji i odpowiedzialności, przeciwdziałanie uzależnieniom, promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowując się do konkursu musieli wykazać się umiejętnością wyszukiwania informacji z publikacji naukowych, zasobów Internetu, materiałów prezentowanych na lekcji biologii i tematycznej gazetce szkolnej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy 8 i 6.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
            I miejsce - BARTEK ZMORA
            II miejsce - KAJA CURZYTEK i KINGA TRUSZKIEWICZ
            III miejsce - NATALIA KOPOT

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom konkursu!