• Dla Ciebie, Mamo!

• 20 maja w Rozborzu odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Tej, którą kocham". Uczniowie
            w trzech kategoriach wiekowych reprezentowali utwory poświęcone mamom. Zachwycał nie tylko wystrój sali, lecz przede wszystkim występy przedstawicieli poszczególnych szkół, którzy przygotowali ciekawe, dostosowane do swego wieku utwory. Dzięki nim krystalizował się obraz matki - troskliwej, przejętej swą wagą, podążającą za modą, ciepłą, serdeczną. A także cierpiącą z powodu utraty dziecka lub tą, której już nie ma...

Pięknym akcentem był występ najmłodszej grupy (5 i 6-latków), którzy wykonali wspaniałe układy taneczne
            i zaprezentowali swe umiejętności wokalne.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIIa – Julia Kubas i Jakub Skawina. Julia zaprezentowała utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Spotkanie z matką", ale to wiersz Leopolda Staffa pt. "Matka" otrzymał wyższe noty u jury i pozwolił Jakubowi cieszyć się z III miejsca. Gratulujemy naszym uczniom pięknej postawy i wspaniałej recytacji. Czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy.

• Wyniki XV edycji Konkursu „ŚWIETLIK”

• Wyniki  XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”
            pod Honorowym Patronatem  Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
            prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka z Wydziału Fizyki, Astronomii
            i Informatyki Stosowanej.

W tegorocznej edycji konkursu brało udział 3 uczniów z naszej szkoły. Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach. Uczestnicy musieli wykonać doświadczenia na podstawie załączonych instrukcji, a następnie zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami dotyczącymi  obserwowanych zjawisk i otaczającej nas przyrody.

Z wielką dumą informujemy, że na 1424 uczestników z klasy 8, nasza uczennica Julia Kubas znalazła się w ścisłej czołówce 8 uczniów, którym przyznano Nagrodę Główną oraz tytuł laureata I miejsca.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku Julii oraz  życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej!

• Konkurs „Miejcie odwagę żyć dla Miłości…”

• 12 maja (czwartek) uczennice naszej szkoły: Amelka Śliwa, Zosia Kalamarz i Lenka Wołowiec, pod opieką pana Tadeusza Kałamarza, uczestniczyły w Międzygminnym Konkursie „Miejcie odwagę żyć dla Miłości…”. Celem konkursu było uczczenie 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Nasze przedstawicielki reprezentowały szkołę w dwóch kategoriach: poezji oraz pieśni i piosenki religijnej.

W zabytkowym pałacu w Zarzeczu wzorowo wykonały swe zadanie i zajęły miejsca na podium:
            * Amelka Śliwa  - miejsce I w kategorii konkursowej pieśni i piosenki religijnej, klasy I-III
            * Zosia Kalamarz – miejsce II w kategorii konkursowej pieśni i piosenki religijnej, klasy IV-VI
            * Lenka Wołowiec – miejsce III w kategorii poezji religijnej, w grupie wiekowej klasy IV-VI

Naszym laureatkom z serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, na które z niecierpliwością czekamy.

• "Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022"

• W dniu 12 maja 2022 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w XX edycji konkursu "Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku. Uczestnicy zmierzyli się z trudnymi zadaniami i zagadkami matematycznymi, wymagającymi logicznego myślenia.
            Dziękujemy wam za godne reprezentowanie naszej szkoły!!!